Choć manicure klasyczny jest zabiegiem pielęgnacyjnym i mogłoby się wydawać, że każda kobieta powinna regularnie go wykonywać, nie jest on przeznaczony dla wszystkich.

Manicure to zabieg, który polega na wyrównaniu płytki paznokcia, usunięciu nieestetycznych skórek narastających na niego, pielęgnacji okolicy paznokcia, a na koniec – pomalowaniu ich.

Wykonanie manicure klasycznego nie jest polecane osobom:

1. chorującym na grzybicę lub drożdżycę paznokci lub skóry – choroby te stanowią potencjalne zagrożenie dla osoby wykonującej zabieg, a dodatkowo mogą ulec zaognieniu oraz rozprzestrzenieniu w wyniku działań podejmowanych podczas wykonywania manicure;

2. stany infekcyjne lub ropienie w okolicach paznokci;

3. alergie na preparaty stosowane podczas zabiegu;

4. stany alergiczne w okolicach paznokci niezwiązane z manicure – na przykład podrażnienia wynikające z alergii na środki chemiczne lub kosmetyki aplikowane za pomocą dłoni;

5. skaleczenia lub zadrapania wokół płytki paznokcia;

6. zanik płytki paznokcia.

Wszelkie podane wyżej przyczyny wykluczają przeprowadzenie zabiegu manicure klasycznego, bowiem mogą prowadzić do zaognienia stanów chorobowych lub zapalnych. Mimo zachowania sterylnych warunków, manicure stanowi ingerencję i mimo że u osób zdrowych, bez nieprawidłowości, przynosi korzyści (poprawa stanu wizualnego dłoni, a także odżywienie płytki paznokcia) – przy stanach chorobowych może pogorszyć stan dłoni.

Jeśli nie wiesz, czy możesz udać się na zabieg manicure klasycznego, udaj się do profesjonalnego salonu EasyNails, gdzie kosmetyczka oceni stan Twoich paznokci i wyda opinię.

Rekomendowane artykuły