Odzież ochronna i materiały jednorazowe są niezbędnym wyposażeniem każdego profesjonalnego salonu kosmetycznego. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie akcesoria ochronne warto postawić w pierwszej kolejności.

Ochronne peleryny fryzjerskie

W każdym salonie fryzjerskim nie może zabraknąć peleryn fryzjerskich, dzięki którym zdecydowanie łatwiej jest zachować higienę przy codziennej pracy z klientami. Porządna peleryna fryzjerska zapewnia olbrzymi komfort strzyżenia, dlatego też warto poświęcić nieco swojego czasu, aby wybrać odpowiedni model. W dużej mierze to właśnie dzięki pelerynie ochronnej żaden włosek podczas strzyżenia nie przyklei się do szyi i ubrania. Fryzjerskie peleryny powinny być wykonane z wodoodpornych materiałów, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Dobrze sprawdzi się poliester, który zapewnia doskonałą ochronę i co najważniejsze swobodnie przepuszcza powietrze. Warto rozejrzeć się za pelerynami fryzjerskimi, które mają regulowany kołnierz.

Solidny podwłośnik

W salonie fryzjerskim przydać może się podwłośnik, czyli specjalna nakładka do strzyżenia. Podwłośnik jak powszechnie wiadomo zakładany jest zawsze na pelerynę fryzjerską, jako podkład do strzyżenia włosów, które sięgają poniżej linii ramion. Specjalne nakładki znacząco ułatwiają prowadzenia nożyczek i co najważniejsze dzięki nim nie ma ryzyka przycięcia peleryny fryzjerskiej.

Kołnierzyki na szyję

Jeżeli chodzi o kołnierzyki na szyję, to najczęściej wykonane są one ze specjalnej mieszanki papierowo-gumowej. Kołnierzyki na szyję jak sama nazwa wskazuje wykorzystywane są do owijania szyi przed założeniem peleryny fryzjerskiej. To właśnie dzięki temu prostemu dodatkowi, można zapobiec przedostaniu się ścinków włosów pomiędzy ubrania i skórę. Warto inwestować w akcesoria fryzjerskie od renomowanych producentów.

Rekomendowane artykuły