Jak powszechnie wiadomo najlepsze cienie do powiek to te, które idealnie dobrane są do karnacji. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że odwiedzając sklep i przeglądając dostępne na półkach sklepowych kosmetyki, należy zwrócić szczególną uwagę na ten kluczowy aspekt. W wielu salonach kosmetycznych przeprowadzane są specjalne analizy kolorystyczne, dzięki którym można dobrać najlepszy odcienie dla danej osoby.

Jaki kolor wybrać?

W dzisiejszych czasach królują przede wszystkim ciemne palety cieni do powiek. W tym konkretnym przypadku warto postawić na różnego typu odcienie brązu i miedzi. Bardzo modny jest również opalony róż i tonacje czerwieni. Kobiety o ciemnej karnacji śmiało mogą postawić na kolory kamieni szlachetnych. Mowa tutaj między innymi o szmaragdzie, szafirze albo rubinie. Do cery oliwkowej najlepsze cienie do powiek, to te o intensywnych kolorach. Ciekawym pomysłem mogą okazać się czarne cienie, które przełamane są perłowymi odcieniami.

Kolor ma znaczenie

Kobiety, które mają brzoskwiniową karnację powinny z kolei postawić na różnego typu odcienie brązu. Najlepszym wyborem jest przede wszystkim miedziany brąz, który po dłuższej przerwie ponownie powraca do mody. Dobre cienie do powiek zapewniają zdecydowanie bardziej wyrazisty i oryginalny makijaż, dlatego też warto rozejrzeć się za ciekawymi kolorami. W sezonie letnim dobrze sprawdzą się palety cieni do powiek w kolorze fioletowym i granatowym. Nie można zapominać także o złotych odcieniach i różu, który pasować będzie do większości kobiet.

Recommended Articles