Podczas gdy świece zapachowe są całkiem popularne i lubiane ze względu na wspaniały klimat, jaki potrafią stworzyć, woski zapachowe wciąż pozostają w cieniu. Niektórzy nawet nie wiedzą o ich istnieniu, jednak czy słusznie?

Czym jest wosk zapachowy?

Jest to wosk roślinny lub mineralny z dodatkiem olejków zapachowych, czyli bardzo podobnie jak w przypadku świec zapachowych. Woski zapachowe z wosku parafinowego rozpuszczają się wolniej niż te z wosku roślinnego. Do używania ich niezbędny jest kominek do aromaterapii, który jednak z normalnym kominkiem nie ma nic wspólnego. To wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych.

Wosk zapachowy – jak go używać?

Niewielką ilość wosku zapachowego należy umieścić we wcześniej zakupionym kominku do aromaterapii, a następnie na dole kominka należy umieścić bezzapachowy podgrzewacz, który trzeba zapalić. Wosk topiąc się, wydziela zapach. Na intensywność zapachu ma wpływ nie tylko firma oraz to, z czego wosk został wykonany, lecz również to, ile produktu umieścimy w kominku do aromaterapii.

Jak wyczyścić kominek do aromaterapii?

Tak, jak w przypadku świec zapachowych, nie musimy praktycznie nic robić, dopóki całkowicie się one nie stopią, tak z woskiem zapachowym wygląda to nieco inaczej. Żeby zdjąć wosk z kominka, należy zgasić podgrzewacz i odczekać, aż wosk zacznie zastygać, ale wciąż będzie miękki. Jeżeli zostaną jakieś resztki, należy zmyć je pod ciepłą wodą. Jest to szczególnie ważne przy zmianie zapachu.

Recommended Articles