Dobór koloru bronzera może być kłopotliwy. Jeśli wybierzemy za ciemny – możemy zrobić sobie krzywdę, bo widać plamy, co daje efekt karykaturalny. Jeśli wybierzemy za jasny – nie będzie go widać. Bronzer Bourjois ma bardzo uniwersalne kolory, ale i tak trzeba dokonać wyboru. Bourjois puder brązujący – jaki kolor wybrać, by osiągnąć zamierzony efekt na naszej skórze? Jakie kolory są dostępne i co je różni?

Czynniki mające wpływ na wybór koloru bronzera

Czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę, gdy dobieramy puder brązujący to:
– nasza karnacja (bardzo jasna/jasna/średnia/oliwkowa/ciemna),
– pora roku (lato i opalona skóra/zima i skóra, która dawno nie była na pełnym słońcu),
– zamierzony efekt (delikatny i bardzo naturalny/mocne konturowanie).

Jeśli mamy karnację jasną, postawić będzie trzeba na jaśniejszy kolor bronzera Bourjois, aby nie zrobić sobie plam – chyba, że kochamy bardzo mocne konturowanie. Przy średniej, która latem się opala, możemy się już zacząć zastanawiać – wybór uzależniony będzie od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Karnacja oliwkowa wymagać będzie już ciemniejszego kolory, by bronzer był widoczny i mógł podkreślić rysy twarzy.

Bourjois bronzer – dostępne kolory

Bronzer Bourjois dostępny jest w dwóch kolorach – 51 i 52. 51 (peaux claires/medianes, czyli skóra jasna/średnia) to ten delikatniejszy, subtelniejszy i jaśniejszy. Sprawdzi się na cerze jasnej bądź średniej, jeśli pożądany efekt jest naturalny i bardzo delikatny. Kolor 52 (peaux mates, czyli, z francuskiego, skóra ciemna), ten ciemniejszy, to dobra opcja dla tych, którzy chcą mocniejszego efektu, na lato do opalenizny bądź mają ciemniejszą cerę.

Obydwa kolory Bourjois pudru brązującego są raczej chłodne, nie wpadają w pomarańczowy. Nadają się więc zarówno do delikatnego podkreślenia urody, jak i do mocnego konturowania, które jest bardzo modne w ostatnich latach.

Źródło: www Darmar

Recommended Articles