Nieskazitelnie czysta skóra możliwa jest w dwóch przypadkach – kiedy wygra się los na loterii genowej albo na zdjęciu, kiedy zostanie ona poddana retuszowi. W innych wypadkach ludzie nie mają idealnie czystej cery. Zawsze są na niej mniejsze lub większe niedoskonałości – przebarwienia, wypryski czy zaczerwienienia. Warto na co dzień delikatnie je zmniejszyć, używając kosmetyków kolorowych.

Jak wykonać naturalny makijaż dzienny?

Na co dzień lepiej jest postawić na naturalność. Nie oznacza to, że należy całkowicie odpuścić sobie tusz do rzęs czy korektor do twarzy. Bardziej chodzi o to, aby po prostu malować się z umiarem, tak, aby buzia wyglądała promiennie i zdrowo, a nie jak w nałożonej grubej masce. Aby osiągnąć efekt naturalności, warto sięgać po produkty o lekkiej konsystencji i średnim kryciu. Korektory do twarzy należy nakładać punktowo, a na resztę buzi wystarczy nałożyć krem typu BB lub wymieszać podkład ze swoim kremem na dzień.

Jak poprawnie nakładać korektory pod oczy?

W Internecie znaleźć można setki instruktażowych filmów, które pokazują, jak poprawnie nakłada się na buzię poszczególne produkty kolorowe. Korektory pod oczy jak te tutaj powinno się nakładać, malując produktem placki w kształcie trójkąta. Następnie wystarczy wklepać delikatnie produkt opuszkiem palca. Najlepiej w tym celu użyć palca serdecznego, gdyż jego opuszek zazwyczaj jest po prostu najbardziej miękki.

Rekomendowane artykuły