Firanka ciemnych, podkręconych i gęstych rzęs to często atut mieszkanek krajów Południa. Zwłaszcza Latynoamerykanki mają to w genach. Niestety, jeśli chodzi o Słowianki, matka natura nierzadko poskąpiła im w tej kwestii. Raczej zmagają się one ze słabymi, kruchymi i jasnymi włoskami wokół oczu.

Metody przedłużania rzęs

Obecnie wiele Pań korzysta z różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Również jeśli chodzi o rzęsy, kosmetyka poszła w tym zakresie do przodu. Można z powodzeniem zagęścić oprawę oczu, doklejając do nich sztuczne rzęsy metodą 1:1 lub 2:1. Oczywiście, sporo Pań nie lubi efektu, jaki dają sztuczne rzęsy. Wówczas sięgają one po przeróżnej maści odżywki do rzęs. Obecnie na rynku znaleźć można szereg produktów, które obiecują wachlarz rzęs już po kilku tygodniach stosowania. Tymczasem, niejedna odżywka do rzęs oparta jest na bazie formaldehydów. Owszem, powodują one porost włosów, jednak z drugiej strony nierzadko wywołują one alergię czy nawet choroby oczu. W tym wypadku nie pozostaje nic innego, jak naturalna odżywka do rzęs, którą można wyczarować we własnej łazience.

Domowe serum do rzęs i brwi

Natura obdarzyła nas wieloma wspaniałymi roślinami i substancjami, które z powodzeniem można wykorzystać w kosmetyce. Olejek rycynowy to najlepsze naturalne serum do rzęs i odżywka do brwi. Wystarczy co wieczór nałożyć kropelkę tego oleju u nasady włosków. Po dwóch trzech tygodniach regularnego stosowania można zaobserwować, że rzęsy i brwi stają się ciemniejsze, bardziej elastyczne i wydłużone.

Rekomendowane artykuły