Do zrobienia efektownego i trwałego makijażu twarzy należy używać dobrych jakościowo kosmetyków oraz pędzli do makijażu Jessup. Konieczne jest jednak odpowiednie dobranie tych akcesoriów, aby make-up dobrze się prezentował przez wiele godzin.

Niezbędnik fanki makijażu

Każda kobieta, która regularnie się maluje, wie, jak dużą rolę odgrywa podkład. Dobry jakościowo zapewni idealne krycie, jednak musi być nałożony odpowiednim narzędziem. Do tego celu doskonale sprawdzą się delikatnie ścięte pędzle Jessup z mocno zbitym włosiem. Zaaplikowany fluid należy przypudrować, aby nie wyświecił się w ciągu dnia. Nie warto wykorzystywać gąbeczek dołączonych do pudrów, ponieważ rozprowadzają produkt nierównomiernie, poza tym są niehigieniczne. Dobrze natomiast sprawdzają się Jessup pędzle do pudru. Są one dosyć duże, a ich włosie nie jest mocno zbite. Można je wykorzystać do delikatnego omiecenia twarzy kosmetykiem lub przypudrowania cery nieco grubszą warstwą produktu.

Pielęgnacja pędzli

Aby pędzle służyły jak najdłużej, należy o nie odpowiednio dbać. Podstawową kwestią jest ich regularne mycie – ten prosty zabieg nie tylko pozwala zachować ładny wygląd tych akcesoriów, ale również zachować higienę, która jest bardzo ważna w przypadku malowania twarzy. Jak w takim razie myć pędzle do makijażu Jessup? Można do tego celu użyć specjalnego żelu do czyszczenia akcesoriów albo mydła antybakteryjnego. Zmoczony pędzel należy wyczyścić przy użyciu środka myjącego, dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą, a następnie pozostawić do zupełnego wysuszenia.

Rekomendowane artykuły