W popularnych drogeriach oraz w internetowych sklepach z kosmetykami można bez problemu znaleźć szeroki wybór pędzli do makijażu. Panie jednak bardzo często nie wiedzą, które z nich wybrać oraz na co powinny zwrócić uwagę przy ich zakupie. Warto więc wcześniej dowiedzieć się, jakie akcesoria są najbardziej polecane przez wizażystki oraz jakie konkretne pędzle są niezbędne przy make-upie.

Dobry zestaw pędzli do makijażu

Na półkach można znaleźć mnóstwo gotowych zestawów pędzli, które idealnie sprawdzą się u pań zaczynających swoją przygodę z malowaniem. Wiele z nich bowiem jeszcze nie do końca wie, jakich pędzli używać do konkretnych kosmetyków. Często eksperymentują one lub po prostu uczą się od znanych wizażystek, jak łączyć określone modele z poszczególnymi produktami.

Profesjonalny zestaw pędzli do makijażu

Wizażystki oraz panie biegłe w make-upie powinny zainwestować w profesjonalny zestaw, który zazwyczaj jest dość sporym wydatkiem. Taki asortyment jednak sprawdzi się przez wiele kolejnych lat i przyczyni się do tego, że każdy makijaż będzie precyzyjny i trwały. W profesjonalnych zestawach można wówczas znaleźć takie pędzle, jak np.: pędzel stożkowy, gruby pędzel do pudru, specjalny pędzel do nakładania korektora, pędzel do różu, pędzel wachlarzowy, pędzelki z gąbeczkami, które nadają się do blendowania cieni na powiekach, pędzle do rozmazywania, a nawet specjalny pędzelek do szminek i pomadek. Jest to dość pokaźny zestaw, którego zazwyczaj panie używają w pełni. Szczególnie na specjalne okazje, gdy trzeba pomalować się typowo wieczorowo, wszystkie te poszczególne pędzle są niezastąpione. Dzięki nim bowiem uzyskuje się trwały, precyzyjny make-up, który utrzymuje się na kobiecej twarzy nawet i do 12 godzin. Warto więc kupić sprawdzony asortyment od znanego producenta, który posłuży paniom naprawdę przez długi czas.

Rekomendowane artykuły