Wiele kobiet nie wyobraża sobie tego, by mieć niepomalowane paznokcie. Wynika to z przyzwyczajeń, ale też często z kiepskiego stanu płytek, co lakier dobrze maskuje, na przykład gdy chodzi o przebarwienia. Popularna jest zwłaszcza stała stylizacja, jak święcące triumfy popularności hybrydy, ale nie brakuje też kobiet, które nadal sięgają po tradycyjne lakiery do paznokci, tym bardziej, że są one coraz lepsze.

Zwykły manicure może być lepszy

Zdecydowanie najważniejszym powodem, dla którego kobiety decydują się na stylizację trwalszą niż zwykły manicure, czyli hybrydy czy manicure tytanowy, jest fakt, że pozwala im to cieszyć się nienagannie wyglądającymi paznokciami przez dłuższy czas. Warto jednak wiedzieć, że obietnice o wielotygodniowej trwałości zwykle są przesadzone. Oczywiście kwestia ta jest mocno uwarunkowana indywidualnie – trwałość powłoki zależy od tego, jakie czynności wykonuje się rękoma, a nawet od kształtu paznokci.

Zwykle jednak nie można spodziewać się, by na przykład hybrydy utrzymały się 2-3 tygodnie, a przy tym trzeba pamiętać, że jeśli paznokcie szybko rosną, szybko pojawi się odrost, a wówczas już manicure nie wygląda tak ładnie. W tym kontekście więc na pewno zwykły lakier do paznokci ma przewagę nad lakierami do trwałej stylizacji. Można go szybko zmyć i pomalować paznokcie czy nawet pojedynczy paznokieć od nowa kiedy tylko zajdzie taka potrzeba i nie trzeba chodzić z widocznym odrostem, co wygląda tak naprawdę fatalnie.

Lakiery do paznokci coraz lepsze

Poza tym na rynku można obecnie znaleźć coraz lepsze lakiery, co jest odpowiedzią na popularne metody stylizacji. Producenci nie zapomnieli o kobietach, które wolą stosowanie zwykłych lakierów do paznokci. Można więc znaleźć emalie z różnego rodzaju polimerami i składnikami zapewniającymi na przykład elastyczność powłoki, a także, oczywiście, przedłużoną trwałość. W dodatku nie ma już mowy o takich skutkach ubocznych jak przebarwianie paznokci, a nieraz nawet lakiery poprawiają kondycję płytek!

Rekomendowane artykuły