Największą ozdobą człowieka nie są drogie ubrania czy biżuteria, ale jego włosy. Bez względu na ich długość, kolor, czy są kręcone, czy proste, zadbane włosy w dobrej kondycji, sprawiają, że wyglądamy atrakcyjnie. Niestety efekt z salonu fryzjerskiego utrzymuje się jedynie do pierwszego mycia. Tajemnicą zachowania włosów w dobrym stanie, jest właściwa pielęgnacja. Odpowiednie kosmetyki stosowane przez fryzjerów, sprawiają, że nasze włosy prezentują się wspaniale, więc wystarczy po nie sięgnąć, podczas domowej rutyny pielęgnacyjnej.

Trzy niezbędne kroki dla pięknych włosów

Dbanie o włosy w domu nie musi być bardzo skomplikowane. Najważniejsze jest trzymanie się trzech podstawowych kroków: oczyszczania, odżywiania i zabezpieczania. Prawidłowe oczyszczanie powinno być wykonywane szamponem dobranym do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Wiele specjalistycznych produktów myjących można znaleźć w ofercie marki Beaver. W zależności od tego czy nasze włosy są pozbawione objętości, szybko przetłuszczające się czy skóra głowy jest podrażniona i sucha, kosmetyki Beaver mają dedykowane danemu problemowi szampony oraz maski i odżywki tej samej linii. Drugim krokiem jest odżywianie. Wystarczy zaaplikować maskę Beaver na wilgotne włosy od razu po myciu, aby je nawilżyć, wygładzić i ułatwić ich rozczesywanie.

Trzy niezbędne kroki dla pięknych włosów

Jak zapobiegać niszczeniu się włosów?

Trzeci i ostatni krok w podstawowej pielęgnacji włosów, zabezpieczanie, jest niezbędny w walce ze zniszczeniami mechanicznymi. Na włosy po umyciu zawsze należy nałożyć olejek lub mgiełkę zabezpieczającą końcówki. Najlepszymi opcjami będą kosmetyki z naturalnymi składnikami, takie jak kosmetyki Beaver. Zabezpieczanie włosów nie tylko pomoże zatrzymać w nich nawilżenie i ochronić końcówki przed rozdwajaniem, ale również pozwoli na wystylizowanie fryzury i uzyskanie wymarzonego efektu błyszczącej tafli.

Rekomendowane artykuły