Do czego służy polerka do paznokci?

Piękne paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Wzrok przykuwają nie tylko ciekawe kolory i kształt, ale również ich doskonała kondycja. Doskonałe efekty można osiągnąć samodzielnie. Aby właściwie zadbać o paznokcie i wyeksponować ich urok w domowych warunkach, potrzebne są odpowiednie narzędzia do pielęgnacji.

Jednym z podstawowych akcesoriów, niezbędnym do wykonania doskonałego manicure, oprócz nożyczek, pilniczka, cążek, czy patyczków do skórek, jest polerka. Często jest ona pomijana podczas kompletowania wyposażenia kosmetyczki, choć pełni niebywale ważną rolę.

Jej zadaniem jest przygotowanie paznokcia do nałożenia lakieru. Wygładza nierówności, służy do ich matowienia, zapewnia gładkość i połysk, dzięki czemu lakier jest trwalszy, co pozwala dłużej cieszyć się efektem końcowym.

Na co zwrócić uwagę, wybierając polerkę do paznokci?

Decydującym elementem powinna być oczywiście jakość. Dzięki przyrządom wykonanym z najlepszych materiałów zyskuje się pewność, że stosując m.in. polerkę, nie zniszczymy struktury paznokcia, ponieważ używając jej, ścieramy kilka jego warstw, dlatego tak ważne jest, by robić to we właściwy sposób, przy użyciu dobrych narzędzi. Warto zwrócić uwagę także na zachowanie odpowiedniej kolejności używania akcesoriów przy wykonywaniu manicure, a samej polerki do paznokci nie używać częściej, niż raz na dwa tygodnie. Zanim zaczniemy, zadbajmy, by paznokcie były suche. To sprawi, że samo polerowanie zajmie dosłownie kilka minut.

Do wyboru mamy dwa rodzaje – płaskie, podobne do pilniczka oraz blok polerski. To, jaki kształt wybierzemy, zależy głównie od tego, którą wygodniej nam trzymać w ręku.

Tych kilka ważnych elementów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów do pielęgnacji i ich stosowania, pozwoli cieszyć się jak najdłużej pięknymi, równymi, zdrowymi i zadbanymi paznokciami.

Rekomendowane artykuły