Toner do włosów jest bardzo łagodnym zamiennikiem zwyczajnej farby, służy do koloryzacji włosów. Chcesz go wypróbować, ale nie wiesz, jak długo utrzyma się efekt, w jaki sposób go użyć albo czy jest bezpieczny? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Toner do włosów jest alternatywnym wyjściem d bardzo inwazyjnej metody farbowania włosów, zwyczajnymi farbami. Nie niszczy on w takim stopni struktury włosa, efekt nie jest na stałe. Nie da się nim zakryć odrostów albo rozjaśnić włosów, ponieważ jest na to za słaby. Często stosuje się go na jasnych włosach, ponieważ na nich jest lepiej widoczny. Efekt utrzymuje się od 6 do 8 tygodni.

Z uwagi na jego krótkotrwały efekt, kolorowe tonery do włosów często są stosowane dla chwili szaleństwa, kobiety farbują nim włosy na kolor niebieski, zielony lub pomarańczowy. Można wypróbować różne kombinacje, nie martwiąc się, że efekt pozostanie na włosach.

Do czego służą tonery?

Do czego służą tonery?

Można je stosować w różnych celach, oto one:

– jeśli masz blond włosy, doskonale wiesz, jak denerwujące potrafią być żółtawa przebłyski na Twoim pięknym chłodnym odcieniu, tonery potrafią je zniwelować.

– może działać jak baza pod farbę do włosów.

– można go użyć również, do pogłębienia koloru, gdy ten zaczyna blaknąć.

– jeżeli, na Twojej głowie pojawia się delikatna siwizna, możesz użyć tonera, aby zredukować jej widoczność.

Sposób użycia

Toner należy nałożyć na wilgotne włosy, a następnie musisz odczekać odpowiednią ilość czasu. Dobrą wiadomością jest to, że działają one bardzo szybko. Na efekt w większości przypadków wystarczy czekać od 20 do 5 minut, w zależności od tego, na jaką firmę się zdecydujemy. Po odczekaniu czasu zalecanego przez producenta wystarczy umyć i wysuszyć włosy. Tonery raczej nie niszczą struktury włosa, ale dla ochrony, jak przy każdym zabiegu, warto pomyśleć o nałożeniu odpowiednio dobranej odżywki.

Rekomendowane artykuły