Piękne usta to dla wielu osób podstawa, żeby czuć się atrakcyjnie. Niestety, ten obszar jest bardzo podatny na podrażnienia i wysuszenie – zmienne warunki pogodowe czy pikantny posiłek mogą sprawić, że skóra ust zaczyna pękać. Większość z nas wyposażyła się już w pomadki ochronne, które są zresztą naprawdę ważne, ponieważ mogą w każdej chwili odżywić skórę. Czasem jednak same nie dają rady. W takiej sytuacji warto sięgnąć po peeling do ust.

Dlaczego skóra na ustach tak łatwo wysycha?

Trudności w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia ust nie biorą się znikąd – skóra w tym miejscu jest wrażliwa i cienka, a niemal całkowity brak gruczołów łojowych sprawia, że wysychanie jest jeszcze silniejsze. Również czynniki zewnętrzne mogą w tym przypadku zaszkodzić. Są to na przykład:

  • zbyt niska lub wysoka temperatura
  • wiatr
  • promienie UV
  • słony lub pikantny posiłek

Jako że pielęgnacja tego obszaru nie należy wcale do tak łatwych, jak mogłoby się wydawać, uzupełnienie działania pomadki ochronnej peelingiem do ust jest dobrym pomysłem. Obydwa z tych kosmetyków zawsze można mieć przy sobie, jednak pomadka nie poradzi sobie z usunięciem martwego naskórka i wygładzeniem ust. Peeling za to poradzi sobie natychmiastowo.

https://lavandin.pl/pl/menu/peelingi-do-ust-1212.html

Jak dokładnie działa peeling do ust?

Peeling ma zbawienny wpływ na usta ze względu na dokładne usuwanie martwego naskórka. Dzięki temu skóra jest elastyczniejsza, gładsza i lepiej ukrwiona. Potraktowane peelingiem usta są też bardziej skłonne do regeneracji. Może być stosowany zaraz przed pomalowaniem się szminką, tak aby powierzchnia ust była na to lepiej przygotowana, ale również przed nawilżaniem balsamem czy pomadką ochronną. Peelingowanie najlepiej przeprowadzać przez około minutę – jeśli będzie się robić to dłużej, drobinki zawarte w kosmetyku mogą nieco podrażnić skórę. Najlepiej, jeśli peeling zawiera substancję odżywczą, taką jak olej roślinny czy masło shea, która zapobiegnie uszkodzeniom i dodatkowo odżywi.

Rekomendowane artykuły