Kiedy zmieniamy kolor naszych włosów jednocześnie naszej zmianie wizerunek. Klasyczne preparaty przeznaczone do koloryzacji mogą spowodować alergię bądź choroby skórne przez składniki w nich zawarte oraz niszczyć strukturę włosa. W takim stanie rzeczy warto zastanowić się nad sprawdzeniem dostępnych na rynku naturalnych farb do włosów. Duża liczba osób uważa, iż naturalne preparaty koloryzujące posiadają ubogą paletę kolorystyczną, w której skład wchodzi, odcień czerni, brązu czy rudości. Dzięki zwiększeniu zainteresowania kosmetykami naturalnymi oferta farb została rozszerzona.

Drogeryjne preparaty do włosów

Wiele osób stosuje farby drogeryjne. W ich skład wchodzą substancje wnikające w strukturę włosów, dlatego uzyskanie głębokiego, równomiernego koloru bez prześwitu nie stanowi problemu. Jednakże jest także znacząca wada. Mianowicie do podstawowych substancji farby do włosów link zaliczamy wodę utlenioną, dodatkowo występuje ona w dużym stężeniu. Odpowiada za osłabienie naszych włosów i powoduje, iż na mamy siano na głowie.

farba do włosów

Zawartość naturalnych farb do włosów

Jak sama nazwa wskazuje w naturalnych farbach do włosów, znajdziemy jedynie składniki pochodzenia roślinnego. Posiadają odmienne działania w porównaniu do podstawowych farb, gdyż zamiast wnikania w głąb włosa tworzą wokół niego koloryzującą otoczkę. A to wszystko jest za sprawą:

-Kurkuma- zapobiega łupieżowi i wzmacnia cebulki włosów,

-Alg brunatny- nadaje włosom sprężystość oraz blask,

-Łupiny orzecha włoskiego- Dzięki dużej zawartości minerałów i witamin wzmacnia włos, nadając mu ciemny kolor,

-Kawa- ochrona włosów przed promieniami słonecznymi, wzmacnia intensywność kolorów ciemnych,

-Henna- jest najważniejszym składnikiem w całym składzie. Zawdzięczamy jej blask i gęstość naszych włosów, dodatkowo zabezpiecza je przed promieniami UV.

Recommended Articles