Osoby przykładające dużą wagę do pielęgnacji stóp często zastanawiają się, jakie akcesoria wybrać. Wśród tarek i pilników do pięt odnaleźć można przedmiot o różnych właściwościach. Zarówno standardowe, jak i elektryczne modele mają swoich zwolenników i przeciwników. O czym warto wiedzieć poszukując właściwego pilnika?

Akcesorium dopasowane do zapotrzebowania

Wybierany przedmiot powinien być dostosowany do własnych potrzeb. Pilniki do pięt mogą służyć do ścierania zrogowaciałego naskórka lub wygładzania stóp. Pod uwagę należy wziąć kondycję skóry i swoje preferencje. Osoby lubiące oddawać się długotrwałym, relaksującym zabiegom pielęgnacyjnym, mogą wybrać standardowe tarki do pięt. Osiągnięcie pożądanych efektów za ich pomocą zwykle zajmuje nieco więcej czasu. Może to być jednak dobry pretekst do zrobienia sobie domowego spa. Wygładzenie skóry w możliwie najkrótszym czasie umożliwi z kolei elektryczny pilnik do pięt. Taki przedmiot będzie przede wszystkim bezpieczny w użyciu. Niemożliwe jest bowiem zbyt mocne dociśnięcie ścierającej głowicy do powierzchni skóry. Jak wybrać właściwy model tarki lub pilnika?

Na jakie przedmioty warto się zdecydować?

tarka do pięt

Niezależnie od rodzaju wybieranego produktu, należy zwrócić uwagę na jego jakość. Tarka do pięt powinna być wyposażona w ergonomiczną rączkę z drewna, tworzywa sztucznego lub metalu. W przypadku tej ostatniej ważne jest przechowywanie akcesorium w suchym miejscu. Drewniane tarki muszą być odpowiednio zaimpregnowane przez producenta. Chcąc zarówno ścierać zrogowaciały naskórek, jak i wygładzać pięty, warto zdecydować się na model z powierzchniami o różnej gradacji. Osoby, które planują zakup pilnika elektrycznego, powinny stawiać na modele znanych i sprawdzonych firm. Możliwy jest ponadto zakup egzemplarzy z różnymi końcówkami. Wybór akcesorium z zestawem wymiennych głowic umożliwi używanie przedmiotu całej rodzinie. Takie pilniki mogą być zasilane bateriami lub wyposażone w akumulator. Przedmiot dopasowany do zapotrzebowania będzie korzystnym wyborem.

Recommended Articles