Rozpychacze do uszu to biżuteria służąca do rozpychania uszu. Przy ich pomocy można z łatwością rozpocząć rozpychanie uszu. Wśród wielu rodzajów kolczyków do rozpychania można znaleźć także specjalne pręty o rozmiarze standardowego kolczyka do piercingu, to jest 1,2 mm. Są one odpowiednie do rozpoczęcia rozpychania. Następnie można zdecydować się na rozpychacze większe, na przykład labrety lub podkowy albo specjalne tapery. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się także spirale, które mają średnicę od 2 mm.

Jak rozpychać uszy?

 

Warto wiedzieć, iż uszu nie należy rozpychać zbyt szybko, co mogłoby doprowadzić do powstania tak zwanego słoneczka. W przypadku powstawania fałdek wokół dziurki należy wyjąć tunele lub tapery i poczekać do czasu aż słoneczko w uchu zejdzie się. Należy pamiętać, że podczas rozpychania ucho powinno być nawilżane. W tym celu stosować można na przykład oliwkę, olejek jojoba, czy też wazelinę. Jeżeli chodzi o same rozpychacze natomiast to powinny być one wykonane z tworzyw naturalnych, na przykład z palisandru lub też drewna kokosa.

 

Więcej informacji o rozpychaczach

 

Co istotne, rozpychacze metalowe zimą mogą powodować odmrożenie, z tego też względu dobrym pomysłem jest wybieranie kolczyków do rozpychania z akrylu lub też drewna. Jeżeli chodzi o kwestie estetyczne to rozpychacze mogą cechować się niebanalnym wyglądem nadającym całej stylizacji niepowtarzalnego charakteru i wyrazu. Kolczyki do rozpychania i przekłucie płatka ucha mogą stać się także początkiem wyjątkowej przygody.

Recommended Articles