Rozstępy to taka zmiana na skórze, która męczy wiele kobiet. Choć są w zupełności naturalne, to mogą być uważane za defekt estetyczny, a ich pozbycie się nie zawsze jest proste. Rozstępy mogą powstać przy dorastaniu, kiedy szybko się rośnie, w trakcie ciąży, zmiany wagi czy wynikać z genetyki. W ich łagodzeniu mogą pomóc odpowiednie maści, jednak warto pamiętać, że aby taki krem pomógł, to blizny muszą być świeże. Łatwo rozpoznać je po różowym kolorze, jednak jaki produkt na nie stosować?

Krem na rozstępy – jaki wybrać?

Rozstępy mogą pojawiać się na różnych częściach ciała, choć najczęściej spotykane są na udach, brzuchu i pośladkach. Ich przyczyna może być różna i aby ich uniknąć, warto dbać o profilaktykę. Do tego świetnie sprawdzają się kremy na rozstępy, które przeznaczone dla kobiet w ciąży. Regularne stosowanie takich maści na ciało nie tylko ujędrni i nawilży skórę, ale także skutecznie pozwoli uniknąć rozstępów lub zmniejszyć ich ilość. Takie produkty można zakupić w drogerii internetowej https://byhealth.pl/cellulit-i-rozstepy. Lekka konsystencja kremów jest przyjemna w używaniu, a systematycznie używany zapobiega nowym zmianom i łagodzi różowe rozstępy.

krem na rozstępy

Jak załagodzić rozstępy?

Kremy na rozstępy to jedno z najskuteczniejszych domowych rozwiązań w walce z tym problemem. Kremy są szeroko dostępne i łatwe w użyciu. Najlepiej stosować je rano i wieczorem, aby skóra zawsze była odpowiednio nawilżona i odżywiona. Dzięki systematycznemu stosowaniu kremów na rozstępy można nie tylko uniknąć nowych, ale także załagodzić te, które już powstały. Ważne jest to, że maści pomogą wyłącznie na blizny świeże, które są jeszcze różowe. Te, które są już białe, wymagają odpowiednich zabiegów kosmetycznych.

Recommended Articles