Masażery do twarzy znane też jako rollery cieszą się rosnącą popularnością. Sięgają po nie zarówno entuzjaści masażu, jak i osoby, które do tej pory ograniczały się do kosmetyków pielęgnacyjnych i nie wyobrażały sobie, że można dbać o twarz w inny sposób. Co warto zatem wiedzieć przygotowując się do tego rodzaju zakupu?

Czym są rollery do twarzy?

Roller do twarzy to niewielkie urządzenie, dzięki któremu można wykonać masaż poprawiający krążenie krwi, zamykający pory, a jednocześnie przyczyniający się do zmniejszenia się cieni pod oczami. Jeśli masaż twarzy z użyciem rolki jest wykonany prawidłowo, może przyczynić się również do rozluźnienia mięśni, to zaś sprawia, że zmniejsza się widoczność zmarszczek. Rolka do twarzy bywa skuteczniejsza od klasycznego masażu zwłaszcza, jeśli wykonuje go amator. Dzieje się tak dlatego, że wałeczki wytwarzają chłód, który dodatkowo wspomaga efekt. Masaż ma działanie upiększające, entuzjaści rollerów do twarzy podkreślają jednak również, że pozwala na chwilę relaksu i odprężenia.

O czym warto pamiętać sięgając po roller?

Przeglądając rollery do twarzy dostępne w sprzedaży na Cocolita.pl można z łatwością zauważyć, że ich ceny są zróżnicowane. Wpływa na nie przede wszystkim jakość kamienia, z którego wykonywane są rollery, jeśli więc mamy do czynienia z kamieniem naturalnym, cena rolki do twarzy automatycznie jest wyższa. Koszt tego narzędzia uzależniony jest także od obecności stoperów – niewielkich metalowych części przy głowicach sprawiających, że praca urządzenia jest cichsza. Na cenę może mieć też wpływ to, w jaki sposób zasilany jest roller. Szczególnie mile widziane są te modele, które można łatwo naładować podczas podróży i których działanie nie jest uzależnione od dostępu do prądu.

Oczywiście, cena nie może być jedynym argumentem, na który należy zwracać uwagę przymierzając się do zakupu rollera do twarzy. Nie mniej ważna jest staranność wykonania urządzenia, poziom jego zabezpieczenia, a także to, czy posiada ono opakowanie umożliwiające zabieranie rolki do twarzy w podróż.

Recommended Articles