Czym jest tak popularny nipple piercing? To zabieg, który polega na umieszczeniu kolczyka w sutku. Brzmi ekscytująco? Bo takie jest. Tego typu zabiegi wykonuje profesjonalny piercer, który w cenie zabiegu zawiera zawsze podstawowy kolczyk. Dopiero po tym, jak rana solidnie się zagoi, można będzie pomyśleć o tym, aby zamienić kolczyki na coś bardziej oryginalnego, estetyczniejszego.

Dobry materiał na kolczyki

Aby cały zabieg okazał się bezpieczny dla zdrowia, należy wybrać takie kolczyki do nipple piercingu, które są bezpieczne. Każdy szanujący się piercer wybiera takie kolczyki, które najczęściej wykonane są z tytanu lub też ze stali chirurgicznej. Ewentualnie można również pomyśleć o białym złocie. Z takich właśnie materiałów powinny zostać wykonane kolczyki, które potem każdy będzie chciał kupić samodzielnie, decydując się na zamianę pierwszej ozdoby. Jeżeli chodzi o samą formę kolczyków – można tutaj liczyć na pełną różnorodność.

Zabieg nip piercing

Tak naprawdę, sam zabieg nie trwa długo. Nip piercing polega bowiem na przebiciu otoczki brodawki sutkowej. To właśnie tam umieszcza się kolczyk. Na sam początek warto pozostać przy kulce, sugerowanej przez większość piercerów. Łatwiej się do niej przyzwyczaić. Uwaga! Brodawka narażona jest na liczne infekcje, dlatego też należy pamiętać o tym, aby ranę systematycznie przemywać – przynajmniej dwa razy dziennie, w początkowym okresie. Zresztą, sam piercer powinien osobie udzielić odpowiednich wskazówek, aby ta nie musiała się niczego obawiać.

Rekomendowane artykuły