Piercing helix pozwala na umieszczenie kolczyka w chrząstce ucha. O dziwo – sam zabieg nie jest tak bolesny. Całkiem możliwe, że dzięki temu na wykonanie tego zabiegu decyduje się tak duża liczba osób. Kolczyki w uchu helix cechują się niezwykle oryginalnym kształtem. To zupełnie coś zupełnie innego, czego do tej pory jeszcze nie było. Czy to prawda, że sama rana w chrząstce goi się bardzo szybko?

Proces gojenia się ucha

Helix kolczyki zostały już umiejscowione na swoim miejscu, tzn. w uszach. Zarówno po prawej, jak również po lewej. Proces gojenia się rany trwa od kilku tygodni do zaledwie trzech miesięcy. W porównaniu z innymi przebiciami różnych części ciała, trzeba przyznać, że jest to naprawdę krótki okres. Trzeba jednak wziąć pod uwagę indywidualne predyspozycje organizmu, dbałość o ranę, jak również sam kolczyk w uchu helix. Im większy on będzie, tym ten proces może się zdecydowanie wydłużać. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby na samym początku nie bawić się nowym kolczykiem. Co więcej, trzeba powstrzymać się od dotykania rany, aby nie doprowadzić do przeniesienia zarazków.

Pielęgnacja na pierwszym miejscu

Kolczyk helix może powodować, że przez jakiś czas z rany będzie sączyć się ropa. W szczególności, w porze nocnej. Dlatego zaleca się przez pierwsze dwa tygodnie częstą zmianę poduszki do spania. Trzeba również dbać o to, aby kosmetyki do włosów nie przedostawały się do świeżej rany. Helix kolczyk, jak również rana, powinny być często przemywane roztworem z soli fizjologicznej. Artykuł powstał we współpracy ze sklepem: Crazyneedles.pl.

 

Rekomendowane artykuły