Lakiery do malowania paznokci obecne są już na rynku od wielu lat. Ich forma mocno ewoluowała. Tak jak rynek kosmetyczny się zmienia, tak również trwałość lakierów jest coraz lepsza. Kilkugodzinna stylizacja odeszła już w zapomnienie, czego efektem jest trwałość wynosząca zdecydowanie dłużej. Dopiero po kilku tygodniach można myśleć o tym, aby na paznokciach umieścić nowy kolor. Mogą w tym pomóc lakiery kauczukowe.

Prawidłowo wykonana stylizacja

Aby mieć pewność, że manicure faktycznie będzie cechować się taką trwałością, koniecznością są prawidłowe działania. Zanim bazy kauczukowe zostaną nałożone na płytkę, należy ją w odpowiedni sposób przygotować. Oczyszczenie, jak również zmiękczenie i odepchnięcie skórek to podstawa. To właśnie m.in. dzięki temu można sprawić, że stylizacja faktycznie będzie utrzymywać się przez długi czas na paznokciach. Co należy zrobić w następnym kroku? To właśnie ten moment, kiedy baza powinna zostać nałożona i utwardzona w lampie. To dzięki niej będzie można wyrównać ewentualne niedoskonałości, jakie pojawiają się na płytce. Baza kauczukowa z makear.pl pozwoli na zachowanie jednolitej struktury, dzięki czemu późniejsze nakładanie koloru nie będzie stanowić takiej trudności.

 baza kauczukowa na paznokciach

Czas na kolor

Po utwardzeniu bazy, czas na to, aby wybrać kolor. Może on być jednolity, ale czasem panie decydują się na to, aby postawić na różną kolorystykę. W szczególności, jeżeli mowa o wiośnie, czy też lecie. Taka kolorystyka jest wtedy jak najbardziej na topie. Kolor należy nałożyć przynajmniej dwa razy, aby móc uzyskać porządne pokrycie. Co jeszcze trzeba zrobić? Wszystko zależne jest tak naprawdę od tego, czy ktoś chciałby zdobienia, czy też nie. Jeżeli tak, to jest właśnie ten moment, aby je wykonać. Jeżeli nie, czas na top i finalne utwardzenie. To właściwie można by powiedzieć, że wszystko. Każda kosmetyczka powinna jednak sprawdzić, czy na paznokciach nie ma ewentualnych niedociągnięć. Tak, aby klientka z salonu mogła wyjść w pełni zadowolona, ciesząc się porządnie wykonaną stylizacją.

Rekomendowane artykuły