Żele do zdobień paznokci to materiał, który poszerza gamę dekorowania paznokci. Można z niego tworzyć bardziej dyskretne motywy zdobnicze, tzw. „codzienne” lub awangardowe wielowymiarowe projekty. Poznanie i zastosowanie właściwości oraz zaprojektowanie i zaplanowanie przebiegu zdobienia to kwintesencja udanego zdobienia żelami kolorowymi. Dobry żel ma ciemny kolor, dobrze kryje i szybko zastyga.

Żele do zdobienia paznokci

Przedłużanie paznokci to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Kobiety szczególnie lubią w ten sposób dbać o siebie i swój wygląd. Ich wykonanie nie zajmuje dużo czasu. Piękna i zadbana płytka paznokcia poprawia wygląd dłoni, a paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że grono zwolenników stale się powiększa. Ilość zastosowań żelu do zdobień paznokci w salonach jest niezliczona. Można go wykorzystać na wiele sposobów. To bardzo popularna metoda na zdobienie paznokci poprzez ich przedłużanie. Żel może sprawić, że Twoje paznokcie będą idealne. Są to preparaty w postaci żeli, które są zamykane w małych buteleczkach. Nakłada się go specjalnym pędzelkiem i utwardza lampą UV lub LED.

Na co zwrócić uwagę wybierając żel do zdobień paznokci?

Żele do zdobień służącą do pielęgnacji paznokci. Można nimi je wydłużyć (nawet o kilka centymetrów) lub wzmocnić. To świetne rozwiązanie dla kobiet o delikatnych i kruchych płytkach, które marzą o pięknych, długich i mocnych „pazurach”. Żel utwardza się światłem UV lub LED i jest trwały przez wiele tygodni. Może wypełnić ubytki w płytce powstałe w wyniku naturalnego odrastania paznokcia. Żel do zdobień paznokci to cała grupa produktów zróżnicowanych pod względem właściwości. Można je sklasyfikować głównie na podstawie:

  • technologii działania (faza) – rozróżnia się żele trójfazowe (budujące), przeznaczone do stosowania w bazach i nabłyszczaczach oraz żele jednofazowe, które łączą w sobie właściwości wszystkich trzech produktów i mogą być stosowane samodzielnie.
  • Konsystencja – od tego zależy możliwość budowania płytki. Tylko gęsty żel poradzi sobie z intensywnym przedłużaniem.
  • Kolor – istnieją żele bezbarwne (transparentne), białe, kolory przypominające naturalne płytki (zarówno przezroczyste, jak i kryjące) oraz żele kolorowe, które służą głównie do dekoracji.

Rekomendowane artykuły