Kremy na rozstępy cieszą się dość dużym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej. Panie sięgają po nie najczęściej w okresie ciąży. Okazuje się jednak, że kosmetyki te mogą być pomocne także w innych okolicznościach. Warto byłoby dowiedzieć się, czym powinien charakteryzować się dobry krem na rozstępy i jaki powinien mieć skład. Wiedza na ten temat pozwoli na znalezienie skutecznego i przede wszystkim bezpiecznego preparatu. 

Po co stosować kremy na rozstępy?

Istnieje kilka powodów, aby sięgnąć po kremy na rozstępy. Przede wszystkim, mogą one pomóc przedstawicielkom płci pięknej, które spodziewają się narodzin dziecka. W okresie ciąży, a także po jej zakończeniu, może dojść do pojawienia się nieestetycznych ubytków w skórze. Dotyczy to zwłaszcza okolic brzucha. Kremy przeciwko rozstępom mogą zatem zadziałać profilaktycznie. Dzięki ich stosowaniu w ciąży, być może uda się zapobiec ubytkom skóry. Jeżeli nie, na pewno będą one mniej widoczne. Kosmetyki tego rodzaju będą także polecane osobom intensywnie się odchudzającym. Niestety, na pojawienie się rozstępów, wyjątkowo mocno narażone są osoby chudnące gwałtownie i szybko. Nie zawsze da się tego uniknąć, dlatego warto wiedzieć, jak radzić sobie z ewentualnymi ubytkami w skórze powstałymi na skutek odchudzania.

Jakie działanie powinien mieć dobry krem na rozstępy?

Kremy na rozstępy można znaleźć w drogerii Sonbello.pl oraz w każdej innej, zarówno online, jak i stacjonarnie. Ważne jest jednak to, aby wybrać kosmetyk, który charakteryzuje się wszechstronnym działaniem. Należy oczekiwać od niego przede wszystkim właściwości:

  • stymulujących skórę do odnowy
  • rozjaśniających
  • nawilżających
  • przeciwzapalnych

Dla zdecydowanej większości kobiet, istotne jest to, aby krem na rozstępy posiadał lekką, przyjemną konsystencję. Pozwoli to na jego łatwe rozprowadzenie. Kosmetyk powinien szybko się wchłaniać, nie pozostawiając na skórze nieprzyjemnej, lepkiej warstwy.

krem na rozstępy modelujący

Jakich składników aktywnych poszukiwać w kremach na rozstępy?

Kremy na rozstępy powinny bazować na wielu, starannie wyselekcjonowanych składnikach aktywnych. Coraz popularniejsze stają się kosmetyki naturalne. I bardzo dobrze! Charakteryzują się one wysoką skutecznością, a przy tym są bezpieczne. Po większość z nich, bez obaw mogą sięgać osoby ze skórą wrażliwą, a także kobiety spodziewające się dziecka i karmiące piersią. Ważne jest jednak to, aby sprawdzić skład kremu pod kątem zawartości substancji, na które jest się uczulonym. Jeżeli chodzi zaś o konkretne składniki aktywne, które mogą pomóc w walce z rozstępami, wymienić należy chociażby ekstrakt z ruszczyka kolczastego. To silny antyoksydant, który na dodatek uszczelnia ściany naczyń krwionośnych oraz poprawia gęstość skóry. Pomocny może okazać się również perełkowiec japoński, który słynie z intensywnych właściwości stymulujących skórę do odnowy i regeneracji. Doskonale, jeżeli w kremach na rozstępy znajdą się także naturalne oleje roślinne, takie jak na przykład olej ze słodkich migdałów. Zadbają one o to, aby skóra była miękka i przyjemna w dotyku.

Rekomendowane artykuły