Stosowanie kremów do depilacji jest bezbolesną metodą na usuwanie zbędnego owłosienia z ciała. W odróżnieniu od innych technik jest to szybki sposób, łatwy w użyciu i dostępny dla każdego.

Kremy do depilacji – na czym polega ich działanie?

Stosowanie kremu do depilacji zapewnia gładką skórę na dłużej niż powszechnie używana maszynka jednorazowa do golenia, która usuwa jedynie włoski wystające ponad powierzchnię skóry. W skład kremów do depilacji wchodzą także różne substancje łagodzące jak np. aloes, pantenol, mocznik i alantoina, a także składnik rozpuszczający keratynę włosów, jak np. kwas tioglikolowy. Jest on skonstruowany w taki sposób, aby cząsteczki nie mogły przedostać się przez skórę do cebulki włosa i działały tylko na powierzchni. Stosowanie kremu do depilacji może podrażniać skórę, dlatego zawiera on również składniki łagodzące i nawilżające cerę. Dostępne kremy do depilacji są przeznaczone do różnego rodzaju skóry. Zazwyczaj inny rodzaj takich produktów przeznaczony jest do skóry:

 – wrażliwej,

 – suchej,

 – normalnej,

 – do depilacji twarzy,

 – do depilacji pach i okolic bikini.

Kremy do depilacji jak te tutaj: https://www.cocolita.pl/kremy-do-depilacji przeznaczone do skóry suchej zawierają więcej substancji nawilżających, z kolei te przeznaczone do cery wrażliwej mają więcej substancji zapobiegających powstawaniu stanów zapalnych, jak np. wyciąg z aloesu.

W jaki sposób stosować krem do depilacji?kremy do depilacji

Technika stosowania kremu do depilacji nie jest skomplikowana, ale zawsze należy dokładnie przeczytać instrukcję umieszczoną na opakowaniu i nie trzymać specyfiku na skórze dłużej niż jest to zalecane. Na skórze wrażliwej warto wykonać wcześniej próbę uczuleniową. Przed wykonaniem właściwej depilacji nanieść niewielką ilość preparatu na okolicę nadgarstka i obserwować, czy nie pojawiają się jakieś zmiany na skórze.

Krem do depilacji powinien być naniesiony na dokładnie osuszony obszar na skórze. Po upłynięciu określonego czasu należy usunąć krem z włoskami za pomocą szpatułki w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Po zakończonym zabiegu trzeba także nawilżyć skórę kremem.

Rekomendowane artykuły