Co może zrobić dentysta?

Bez wątpienia każdy z nas doświadczył jakichś problemów z zębami. Być może zauważyliśmy jakieś zmiany w ich stanie. Najczęściej dopiero ból jest w stanie sprawić, że wybierzemy się do gabinetu – ponieważ wizytę u niego kojarzymy właśnie z bólem i dyskomfortem. Całkiem niesłusznie, ponieważ stomatologia wciąż się rozwija i w tej chwili dysponuje już różnymi sposobami, dzięki którym unikniemy bólu nawet w przypadku najbardziej inwazyjnych zabiegów. Żyjemy w czasach, w którym naprawdę nie powinniśmy się obawiać dentysty – wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta. Gdynia to miejscowość, w której coraz bardziej widać rosnące zainteresowanie pacjentów wizytami czysto profilaktycznymi. Coraz bardziej przekonujemy się, że lepiej zapobiegać niż leczyć i że tym sposobem oszczędzimy sobie wielu nieprzyjemności. Warto zatem wybrać się do lekarza i jeśli nasze uzębienie jest w dobrym stanie, zdecydować się na zabieg lakierowania, który zabezpieczy nasze zęby przed bakteriami i próchnicą. Wykona go dla nas każdy stomatolog.

Gdynia dysponuje wieloma stomatologicznymi gabinetami: dentysta-stomatolog.com > Gdynia, w których ofercie znajduje się właśnie lakierowanie. Innym zabiegiem jest lakowanie. Ono ma na celu wypełnienie luk i szczelin w naszych zębach, które za jakiś czas mogłyby się przekształcić w większe ubytki. Jeśli jednak już coś nam dolega i boli nas ząb, jest to bardzo ważny sygnał, aby udać się do lekarza. Najprawdopodobniej w takim przypadku czeka nas leczenie kanałowe. Możemy być jednak spokojni, że nie odczujemy dyskomfortu, ponieważ w pierwszej kolejności dentysta poda nam znieczulenie miejscowe. Następnie oczyści on kanaliki zębowe z toksyn, a potem podda ząb dewitalizacji, czyli umartwieniu miazgi. To wszystko sprawi, że będziemy mogli zapomnieć o bólu. Jeśli zęba nie da się uratować, bo jest już zbyt mocno zniszczony, pozostaje nam ekstrakcja. Kolejnym krokiem, jaki zaproponuje lekarz, będzie wykonanie porcelanowego mostu lub też wstawienie implantu. Jest to niezwykle ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale też i technicznych, ponieważ naruszona integralność zgryzu zawsze skutkuje jego późniejszymi wadami. Jeśli brakuje nam zęba w którymś łuku, pozostałe zęby, zwłaszcza te sąsiadujące, nie będą miały oparcia i zaczną się wykrzywiać. Poza tym ubytek oznacza również problemy z przeżuwaniem. Warto zatem zdecydować się jak najszybciej na jego uzupełnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>