Drogerie kosmetyczne

Obecnie rynek wszelkiego rodzaju kosmetyków i preparatów poprawiających urodę jest bardzo rozbudowany. W latach dziewięćdziesiątych stał się tak potężnym odłamem, że zaczęły powstawać sklepy i miejsca w których można nabyć tylko i wyłącznie rzeczy związane z urodą i wyglądem.
Drogerie kosmetyczne to miejsca w których można dostać dosłownie każdy kosmetyk, pod warunkiem że nie jest on zarejestrowany jako dermokosmetyk przeznaczenia medycznego lub kosmetyk farmaceutyczny. W takim miejscu można kupić szampony, kremy, szczotki, akcesoria do włosów, kosmetyki i wiele innych produktów. Drogerie kosmetyczne to coś pomiędzy sklepem a apteką – nie dostaniemy tutaj bowiem produktów, które można nabyć w aptece, jednak mamy większy wybór niż w zwykłym sklepie czy supermarkecie. Jeżeli jednak poszukujemy profesjonalnych kosmetyków, które stosują krakowskie kosmetyczki w swoich salonach urody to jednak drogeria nie będzie miejscem w którym będzie można to dostać.


Profesjonalne i drogie kosmetyki używane w salonach kosmetycznych w Krakowie są kupowane w specjalistycznych sklepach lub robione i dostarczane na zamówienie. W drogerii nie dostaniemy też niektórych rodzajów kosmetyków z racji tego, że można je dostać tylko w aptece, a czasami nawet na receptę. Przykładem kosmetyków aptecznych są specjalistyczne kremy marki Vichy i La Roche Posay, oczywiście inne produkty tej firmy bez problemu można nabyć w drogerii. Najbardziej popularnymi drogeriami w Polsce są Rossmann, który powstał w 1993 roku w Polsce, a w Europie jest już od początku lat siedemdziesiątych i Natura – są to sieciówki, dlatego też asortyment jest podobny a ceny ujednolicone na cała Polskę. Można tutaj zasięgnąć porady pracowników i konsultantek, które pomogą w doborze odpowiedniego produktu czy kosmetyku.

Bardzo dużo Polek korzysta z tego typu miejsc robiąc codzienne zakupy, ponieważ można tutaj nabyć dosłownie wszystko co jest potrzebne do dbania o higienę i urodę. Ostatnio panuje trend, że firmy produkujące kosmetyki zatrudniają swoich przedstawicieli i dermokonsultantów, którzy mają swoje stanowisko w placówkach drogerii i tam dostarczają informacji o swoich produktach klientom oraz rozdają darmowe próbki.
Są też firmy, które łączą prowadzenie drogerii i apteki. Przykładem takiej „fuzji” jest sieć Super Pharm, gdzie powierzchnia podzielona jest na część apteczną i drogeryjną. W obu przypadkach można spotkać dermokonsultantów.

2 comments

  1. balba pisze:

    to ryzyko kupować u kosmetyczki, łatwo zostać naciągniętą

  2. klara pisze:

    balba zgadzam się z Tobą. Kupując w innych miejscach ten sam produkt można dostać o wiele taniej. Trzeba tylko troszkę poszukać 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>