Zabiegi kosmetyczne w szczecińskich salonach

Usługi kosmetyczne oferowane w salonach piękności stoją na coraz wyższym poziomie. Zakłady kosmetyczne w tak dużym mieście jak Szczecin oferują szeroką gamę specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Każdy salon kosmetyczny stara się przyciągnąć klienta nowatorskimi zabiegami w atrakcyjnych cenach. Zabiegi najczęściej wykonuje kosmetolog lub dyplomowana kosmetyczka. Szczecin (swiaturody.com) może się pochwalić wieloma renomowanymi salonami piękności.

Depilacja woskiem

Podstawowym zabiegiem wykonywanym niemal w każdym salonie w Szczecinie jest depilacja gorącym woskiem. Depilacja wykonana w ten sposób jest niemal bezbolesna, a jej efekty utrzymują się do sześciu tygodni. Woskowanie polega na rozprowadzeniu ciepłego wosku na ciele i pokrycie go specjalnym materiałem, który ułatwi usunięcie wosku wraz ze zbędnym owłosieniem. Seria zabiegów powoduje często stałe pozbycie się zbędnego owłosienia.

Zabiegi oczyszczające

Najpopularniejszym zabiegiem oczyszczającym twarz jest peeling medyczny. Zabieg musi być wykonywany pod nadzorem doświadczonej kosmetyczki, która potrafi dobrać stężenie kwasu złuszczającego do typu cery klienta. Kwas zostaje nałożony na twarz lub wybrane partie ciała, a po odpowiednim czasie jest neutralizowany. Następnie nałożony zostaje specjalny preparat łagodzący ewentualne zaczerwienienia. Peeling medyczny jest bardzo skuteczny w redukcji zmarszczek, blizn po trądziku, plam pigmentacyjnych i przebarwień. Skóra staje się gładka, świeża, dobrze napięta i pełna blasku.

Zabiegi upiększające

Najpopularniejszym zabiegiem upiększającym jest mezoterapia igłowa. Za pomocą igły i strzykawki, specjalnego aparatu lub wałka z mikroskopijnymi igiełkami zostaje wprowadzony w głąb skóry specjalny preparat. Stosowane są rożne substancje odżywcze w zależności od potrzeb i oczekiwanego rezultatu. Mezoterapia (wikipedia) jest stosowana w celu odżywienia skóry pozbawionej blasku, silnego nawilżenia oraz poprawienia napięcia i elastyczności.

Zabiegi lecznicze

Sonoforeza to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, które przyspieszają wnikanie w głąb skóry preparatów leczniczych i pielęgnujących. Metoda ta daje znakomite efekty w leczeniu pękających naczynek krwionośnych i rumieniu skórnym. Ultradźwięki są wskazane również w leczeniu trądzika, skóry nadmiernie suchej i zwiotczałej oraz z pierwszymi zmarszczkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>