Kosmetyki kolorowe można kupować oddzielnie w drogeriach stacjonarnych i internetowych, ale często można znaleźć także atrakcyjne zestawy. W nich zawierają się najważniejsze produkty, które pozwalają zapoznać się z daną marką i ich jakością. To także dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero uczą się malować i nie chcą wydawać na niezbędne rzeczy małej fortuny. Wtedy warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Jakie zestawy kosmetyków do makijażu można znaleźć w sklepach?

Kosmetyki kolorowe można podzielić na te do makijażu twarzy, oka i ust. W ten sposób najczęściej są dobierane w zestawach, choć nie jest to reguła. Zazwyczaj można znaleźć pudełka, które zawierają:

  • pomadkę, konturówkę i błyszczyk,
  • eyeliner, tusz do rzęs i cienie do powiek, czasami z dołączonym do zestawu pędzelkiem ułatwiającym nakładanie produktu,
  • róż, brązer i rozświetlacz,
  • większą ilość produktów, która pozwala wykonać cały makijaż.

Wiele z tych zestawów kosmetyków do makijażu jest sprzedawanych w uniwersalnych kolorach. Ich wygląd zależy w dużej mierze od tego, na jakie okazje pudełko zostało przygotowane. Propozycje świąteczne będą zazwyczaj zawierały czerwoną szminką lub pomadkę i błyszczące cienie, a w tych przeznaczonych na prezent urodzinowy znajdzie się więcej beżów i delikatnych brązów. Wybierając taki zestaw dla siebie zawsze warto kierować się testerem, ponieważ kolory uwzględnione na opakowaniu mogą odbiegać od tego, jak będą prezentowały się na skórze, szczególnie w przypadku podkładów i korektorów.

Jaki zestaw kosmetyków do makijażu warto kupić, żeby nauczyć się malować?

Osoby początkujące powinny szukać delikatnych produktów dobrej jakości. Zestawy kosmetyków do makijażu, na które warto zwrócić uwagę zawierają przede wszystkim błyszczyki, z którymi najłatwiej jest nauczyć się malować usta oraz cienie w neutralnych kolorach, głównie brązach. Taka gama kolorystyczna pasuje do każdej tęczówki, dzięki czemu makijaż zawsze będzie dobrze prezentował się na oku. Do tego kolory typu nude są modne i eleganckie.

Rekomendowane artykuły