Zdarza się, że włosy wydają się obciążone, są pozbawione blasku, kruche i łamliwe, a skóra głowy swędzi i jest podrażniona. Przyczyna takiego stanu może być bardzo trudna to ustalenia, ale jednym z tropów które warto sprawdzić, jest skład używanego szamponu.

Dlaczego naturalne szampony do włosów to dobry wybór?

Jeśli zależy nam na delikatnej pielęgnacji za pomocą łagodnych, ekologicznych składników, to naturalny szampon do włosów będzie najlepszym wyborem. Nie zawiera on substancji obciążających i w efekcie źle wpływających na kondycję włosów i skóry głowy, takich jak:

– silikony
– silne konserwanty
– sztuczne barwniki i substancje zapachowe
– parabeny.

Jego skuteczność oparte jest natomiast na działaniu, najczęściej roślinnych i mineralnych składników aktywnych, które delikatnie dbają o włosy, nie powodując uczuleń i podrażnień.

Naturalny szampon- przygotować samodzielnie czy kupić gotowy produkt?

Szampon z naturalnych składników można samodzielnie przygotować w własnym domu, a jako baza do niego posłużyć może soda oczyszczona i glinka, które w łagodny sposób oczyszczą włosy. Innymi składnikami mogą być zioła takie jak rumianek, pokrzywa czy szałwia, a także miód, cytryna, aloes czy płatki róż. Jednak znacznie popularniejszy jest zakup gotowych produktów, które są nieco wygodniejsze w użyciu i posiadają skład profesjonalnie dopasowany do potrzeb danego typu włosów. Przed zakupem warto dokładnie wczytać się w etykietę ze składem, by uniknąć nabycia produktu, który tylko podaje się za naturalny, a w swoim składzie zawiera obciążające włosy substancje.

A więc, skąd bierze się powodzenie szamponów z naturalnych składników?

Biorąc pod uwagę powyższe, można pokusić się o stwierdzenie, że szampon naturalny cieszy się tak niesłabnącą popularnością, gdyż jest po prostu lepszą i bardziej zdrową opcją dla każdego typu włosów. A w dzisiejszym świecie, zindustrializowanym i pełnym zanieczyszczeń środowiska, każdy pragnie otaczać się jak najbardziej naturalną pielęgnacją.

Rekomendowane artykuły