Hybrydowe lakiery to rewolucyjny produkt, który łączy w sobie wygodę tradycyjnego lakieru do paznokci z siłą i trwałością manicure żelowego. Jest to łatwy w użyciu produkt, który zapewnia nieskazitelne wykończenie z długotrwałym połyskiem.

Lakiery hybrydowe – kiedy powstały?

Lakiery hybrydowe są stosunkowo nowym osiągnięciem w świecie obróbki i wykańczania drewna. Są one zasadniczo kombinacją lakierów olejowych i wodnych i oferują to, co najlepsze z obu światów. Oferują łatwość stosowania i czyszczenia lakierów wodnych, zapewniając jednocześnie ochronę, połysk i trwałość lakierów olejowych. Są zazwyczaj tworzone z połączenia żywic poliuretanowych, alkidowych i/lub innych żywic, a także mogą zawierać inne składniki, takie jak inhibitory UV i środki grzybobójcze, aby zapewnić dodatkową ochronę. Ponieważ lakiery hybrydowe oferują zalety zarówno lakierów wodnych, jak i olejowych, stają się coraz bardziej popularne w dziedzinie obróbki i wykańczania drewna. Dodatkowo lakiery hybrydowe są często bardziej przyjazne dla środowiska, niż tradycyjne lakiery olejowe ze względu na niższą zawartość rozpuszczalników. Są stosunkowo łatwe w aplikacji i zazwyczaj wymagają tylko jednej lub dwóch warstw dla odpowiedniej ochrony. Szybko schną i mogą być polerowane do błyszczącego wykończenia. Są również odporne na ścieranie, wilgoć, a nawet ciepło, co czyni je doskonałym wyborem dla różnych projektów. Lakier hybrydowy jest dostępny w różnych połyskach i kolorach, i może być używany do tworzenia pięknych i trwałych wykończeń.

Popularność lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe stały się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, ze względu na swoje unikalne cechy. Są połączeniem powłok wodnych, rozpuszczalnikowych i utwardzanych promieniami UV, oferując to, co najlepsze. Lakiery hybrydowe są bardziej wytrzymałe niż tradycyjne lakiery rozpuszczalnikowe i oferują lepszą odporność na żółknięcie, ścieranie i rozpuszczalniki. Schną również szybciej, mają mniej lotnych związków organicznych (VOC) i są bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne lakiery. Dodatkowo lakiery hybrydowe są łatwiejsze w obróbce i mogą zapewnić znacznie lepsze wykończenie niż tradycyjne lakiery, co czyni je idealnymi do mebli i projektów związanych z obróbką drewna. Popularność lakierów hybrydowych wynika również z ich uniwersalności, ponieważ mogą być stosowane na różnych materiałach, w tym drewnie, betonie, metalach i tworzywach sztucznych. W związku z tym są one często wykorzystywane do wykańczania mebli i szafek, a także do zabezpieczania dzieł sztuki i rzeźb.

Rekomendowane artykuły