Ochronna pomadka do ust jest powszechnym produktem, który można znaleźć w różnych miejscach sprzedaży detalicznej, od luksusowych butików po lady na stacjach benzynowych. Pomadki są tradycyjnie wytwarzane z wazeliny zmieszanej z woskiem. Podczas gdy ochronne pomadki będą miały pozytywny wpływ na wygląd ust, mają również wiele innych zalet.

Leczenie spierzchniętych ust

eveline-gloss-magic-lip-lacquer-pomadkaCienka skóra ust pomaga ludziom czuć i manipulować jedzeniem oraz sprawia, że usta są elastyczne, aby pomóc w mówieniu. Podczas gdy usta pełnią szereg funkcji, cienka skóra na nich sprawia, że są one bardzo podatne na wysychanie. Kiedy usta wysychają, skóra pęka i usta stają się spierzchnięte. Ochronna pomadka eveline nawilża wysuszoną tkankę i chroni wargi przed wiatrem, niską temperaturą i promieniami ultrafioletowymi, co zmniejsza ból i umożliwia gojenie się skóry.

Środek ochronny

Pomadki ochronne to nie tylko pielęgnacja spierzchniętych ust, ale także ochrona przed ich uszkodzeniem. Jest to szczególnie ważne w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie i niskie temperatury, mocny wiatr, bardzo suchy lub słoneczny klimat. Chociaż ochronna szminka eveline jest bardzo popularna w miesiącach zimowych, powinna być używana przez cały rok, aby chronić usta, które mogą zostać uszkodzone przez szereg czynników środowiskowych, a także przez kontakt z żywnością o wysokiej zawartości sodu.

Inne zastosowania

Przed nałożeniem szminki dobrze jest nałożyć pomadkę ochronną wokół krawędzi ust. Pomoże to utrzymać szminkę na miejscu. Eveline pomadka może być stosowana nawet pod szminkę. Wiele ochronnych pomadek zawiera środki znieczulające, takie jak kamfora lub mentol, które pomagają zmniejszyć ból spierzchniętych ust, opryszczkę lub inne urazy. Pomadki ze środkami znieczulającymi mogą lekko poparzyć, gdy są nakładane na usta z popękaną skórą. Nowoczesne pomadki ochronne zawierają różnorodne składniki, takie jak witamina E, która pomaga zmiękczyć usta i zwiększyć ich odporność na uszkodzenia.

Rekomendowane artykuły