Częste wizyty w salonie kosmetycznym, w celu wykonania manicure paznokci, to naprawdę spory wydatek. W zależności od miasta, stawki wahają się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset złotych. Biorąc pod uwagę, że odświeżać kolor trzeba co jakieś dwa, trzy tygodnie – robi się z tego naprawdę niezła sumka. Między innymi dlatego, coraz więcej kobiet decyduje się spróbować swoich sił i rozpoczyna swoją przygodę z samodzielnym zdobieniem paznokci.

Jakie metody malowania paznokci są obecnie najbardziej popularne?

Manicure paznokci można wykonać metodą tradycyjną – używając standardowego lakieru. Metoda ta ma swoje plusy – zbędne są przy niej wszelkiego rodzaju dodatkowe sprzęty, jak waciki bezpyłowe, lampy utwardzające czy odtłuszczacze. Malowanie paznokci jest tu na pewno szybkie, ale nietrwałe. Bardzo popularną metodą w ostatnich latach stał się manicure hybrydowy.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci – na czym polega?

Lakier hybrydowy łączy w sobie łatwość malowania lakieru tradycyjnego oraz trwałość metody żelowej. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które lubią estetyczny wygląd dłoni, bez obaw o odpryśnięcie lakieru w najmniej oczekiwanym momencie. Pierwszym krokiem do wykonania tego makijażu dłonie jest odtłuszczenie płytki. W tym celu należy sięgnąć po waciki do paznokci. Nie mogą to być zwykłe waciki, jakie stosuje się na przykład do demakijażu – te bowiem zostawiają na płytce przeróżne zanieczyszczenia – pyłki i niteczki, które potem widać. Tego typu waciki do paznokci wystarczy polać cleanerem i oczyścić płytkę. Potem nakłada się cienkie warstwy bazy, lakieru i topu – każdą warstwę utwardza się w lampie.

Jak najłatwiej jest zdjąć hybrydę?

Aby usunąć lakier hybrydowy z paznokci, potrzebne będą aceton oraz folia do paznokci. Ta druga rzecz nie jest jednak niezbędna i spokojnie zastąpić ją może folia aluminiowa – taka, którą wykorzystujemy w kuchni. Aceton natomiast doskonale skruszy hybrydę, dzięki czemu będzie można ją łatwiej ściągnąć, na przykład za pomocą dłutka kosmetycznego.

Recommended Articles