Chcąc cieszyć się pięknymi włosami, trzeba oczywiście zadbać przede wszystkim o ich pielęgnację, ale nie tylko. Ważny jest też ich piękny wygląd na co dzień. Kobiety rzadko cieszą się po prostu luźno puszczonymi włosami, bez żadnej stylizacji oraz potrzebnych do niej kosmetyków. W co warto się zaopatrzyć, by włosy zawsze wyglądały świetnie?

Lakier do włosów

Stosowanie lakieru w formie spray’u do włosów jest niezbędne w przypadku, kiedy układa się, modeluje włosy, ale niektóre kobiety stosują go także do utrwalania prostowania, by ich pasma zachowały gładkość. Używając lakieru, można też dodać pasmom objętości, na przykład przechylając głowę w przód i w ten pozycji je spryskując, co zapewni ich odbicie od skóry głowy. Wybierać można lakiery do włosów o różnej mocy, zatem warto dobrze się zastanowić. Słabsze są delikatniejsze dla pasm, kiedy więc nie potrzeba supermocnego utrwalenia, lepiej będzie na nich poprzestać, po najmocniejsze sięgając tylko na specjalne okazje.

Pianka do włosów

Pianki kochają zwłaszcza kobiety mające włosy pozbawione objętości, gdyż produkty te najlepiej sprawdzają się właśnie do nadawania puszystości. Z ich użyciem można też utrwalać loki. Ułatwiają również modelowanie, ponieważ lekko usztywniają pasma, jednocześnie zaś pozwalają zachować naturalny efekt. Co więcej, piankę można nakładać w niewielkiej ilości na suche włosy, by dodać im objętości. Wystarczy zaaplikować ją przy nasadzie, a następnie przeczesać włosy.

Puder dodający włosom objętości

To kosmetyk zapewniający jeszcze więcej objętości, idealny zwłaszcza wtedy, gdy pasma przykleiły się do skóry głowy, ale nie planuje się jeszcze ich mycia (zwłaszcza że puder działa też w pewnym stopniu jak suchy szampon, wchłaniając sebum i odświeżając włosy). Aplikuje się go u nasady. Warto go stosować nie tylko przy rozpuszczonych włosach, ale też różnego rodzaju fryzurach.

Nabłyszczacz do włosów

W nabłyszczający spray do włosów zdecydowanie warto zaopatrzyć się wtedy, gdy włosom brakuje naturalnego blasku. Lśniące pasma wyglądają fantastycznie i prezentują się bardzo zdrowo nawet gdy takie nie są. Zastosowanie takiego kosmetyku jest więc prostym sposobem na uzyskanie pięknego wyglądu.

Rekomendowane artykuły