Przekłucie typu septum to bardzo popularny rodzaj piercingu nosa, który polega na przekłuciu przegrody nosa powyżej chrząstki lub na niej w zależności od jego budowy. Jest to z reguły mało bolesny i szybki zabieg. Jego efekty mogą być zarówno subtelne i mało widoczne, jak i bardziej rzucające się w oczy – wszystko zależy od doboru kolczyka: jego wielkości, kształtu i koloru.

Wiele kształtów do wyboru

Septum piercing przez swoje umiejscowienie charakteryzuje się dużą możliwością w wyborze. Najczęściej wybierane są kolczyki w kształcie kółek typu clicker (zamykane na zatrzask, co gwarantuje utrzymanie go na miejscu), ale można także założyć prostą sztangę, kolczyk w kształcie banana, czy podkowę zakończoną z obu stron niepołączonymi kuleczkami.

Duże zdobienie lub subtelny dodatek

Kolczyków septum możemy znaleźć mnóstwo – są dostępne w wielu kolorach, a także wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejszym materiałem (i zarówno polecanym na początek) jest tytan, ale natrafimy także na kolczyki ze stali, srebra, srebra pozłacanego, czy bioplastu. Znajdziemy je w przeróżnych kolorach od czarnego, złotego i srebrnego, po wszystkie kolory tęczy. Mogą one posiadać różne dodatki takie jak kryształki i kamienie szlachetne, a także być stylizowane na styl indyjski, czy zawierać zdobienia w różnych kształtach takich jak kwiatki lub kolce.

Rekomendowane artykuły