Do swobodnego tworzenia trwałych i precyzyjnych makijaży, zarówno codziennych, jak i artystycznych, nie wystarczą wysokiej jakości kosmetyki kolorowe. Do niezbędnych elementów wyposażenia każdego wizażysty, niezależnie od stopnia technicznego zaawansowania w sztuce makijażu, należą odpowiednio dobrane akcesoria, a wśród nich przede wszystkim wysokiej jakości pędzle.

Zaopatrzenie się w odpowiednio złożony zestaw profesjonalnych narzędzi do aplikacji kosmetyków nie tylko ułatwi i uprzyjemni pracę początkującego wizażysty, lecz również umożliwi stworzenie wielu różnorodnych makijaży z dbałością o precyzję i trwałość. Wysokiej jakości pędzle do makijażu Hakuro sprawdzą się zarówno w rękach adepta wizażu, jak i zawodowca, oraz przez długi czas pozostaną satysfakcjonującymi, wygodnymi w użyciu akcesoriami. Dlaczego warto postawić na pędzle Hakuro oraz w jaki zestaw narzędzi powinna zaopatrzyć się każda osoba stawiająca swoje pierwsze kroki w świecie wizażu?

Co wyróżnia pędzle do makijażu Hakuro?

Produkowane w Polsce pędzle Hakuro wykonywane są z najwyższej jakości wyselekcjonowanego włosia – zarówno naturalnego, jak i syntetycznego. Główki pędzli formowane są z włosia ręcznie, a następnie klejone i ściskane srebrnymi skuwkami. Nie zostaje pominięta również estetyka – pędzle wyróżniają się eleganckimi, długimi lub krótkimi trzonkami w kolorze czarnym lub brązowym. Poszczególne modele pędzli do makijażu Hakuro różnią się między sobą nie tylko typem, lecz takie giętkością, miękkością i stopniem upakowania włosia.

Podstawowy zestaw pędzli – z czego powinien się składać?

Malując inne osoby – ochotniczki, a docelowo klientki – należy być przygotowanym na ich zróżnicowane preferencje. Warto mieć na uwadze zarówno kwestie związane z różnymi oczekiwaniami wobec wykonywanych makijaży, jak i potrzeby wynikające z typu cery malowanej osoby. Nieposiadanie do dyspozycji pędzli o zróżnicowanej miękkości może skutkować utrudnieniem osiągnięcia zamierzonego efektu w makijażu, np. w zakresie intensywności barw aplikowanych cieni do powiek, ale także wiąże się z ryzykiem braku możliwości wybrania odpowiednio delikatnego narzędzia do pracy ze szczególnie wrażliwą skórą.

Podstawowy zestaw akcesoriów skomponowany z pędzli do makijażu Hakuro powinien zawierać przede wszystkim modele dedykowane do aplikacji:

pędzle hakuro

  • podkładu
  • korektora
  • pudru
  • bronzera i różu
  • rozświetlacza
  • cieni do powiek
  • eyelinera
  • cienia lub pomady do brwi
  • pomadki do ust

Należy również pamiętać o odpowiednim myciu, dezynfekcji i suszeniu akcesoriów do makijażu. Właściwie czyszczone i przechowywane pędzle przez długi czas zachowają pożądany kształt oraz będą zapewniać najwyższy komfort ich użytkowania.

Rekomendowane artykuły