Cleaner do paznokci to produkt, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej miłośniczki efektownego i trwałego manicure. Dzięki odpowiednio dopasowanemu odtłuszczaczowi możliwym stanie się zarówno dokładne oczyszczenie płytki paznokcia, jak i skuteczne utrwalenie efektów wykonanego zabiegu.

Do czego służy cleaner do paznokci?

Cleaner do paznokci to produkt, który może być wykorzystywany na różne sposoby – w zależności od składu i przeznaczenia produktu odtłuszczacz do paznokci można stosować przed nałożeniem lakieru, a także podczas wykonywania manicure hybrydowego, bezpośrednio po nałożeniu i utwardzeniu ostatniej warstwy kosmetyku.

Głównym zadaniem odtłuszczacza do paznokci nakładanego przed rozpoczęciem manicure jest dokładne oczyszczenie płytki paznokcia, dzięki któremu możliwym stanie się między innymi znaczne przedłużenie trwałości manicure. Ponadto cleanery do paznokci zapobiegają pękaniu i odpryskiwaniu lakieru, gwarantując idealne połączenie poszczególnych warstw nakładanych produktów. Cleanery do paznokci przeznaczone do przygotowania płytki do manicure bardzo często wyposażone są w substancje odżywcze, które dodatkowo wzmacniają i odżywiają paznokcie.

Zadaniem odtłuszczaczy nakładanych w ostatniej fazie manicure hybrydowego jest z kolei usunięcie warstwy dyspersyjnej, czyli powłoki pojawiającej się podczas utwardzania lakierów za pomocą lampy.

Wybór cleanera do paznokci – o czym pamiętać?

Kupując cleaner do paznokci warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Pierwszą ważną kwestią okaże się między innymi rodzaj produktu, który powinien zostać dopasowany do potrzeb i oczekiwań kupującego. Trzeba pamiętać o tym, że na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych cleanerów – producenci kosmetyków do stylizacji paznokci oferują cleanery dedykowane zarówno słabym, jak i mocnym paznokciom. Wśród wiodących produktów można znaleźć także odżywcze cleanery witaminowe.

 

Kolejna ważną kwestią okaże się także skuteczność danego preparatu – przy zakupie warto zdecydować się na sprawdzony odtłuszczacz do paznokci, który nie tylko poprawi trwałość manicure, ale także wzmocni i odżywi nadwyrężoną płytkę.

Rekomendowane artykuły