Chusteczki nawilżane często pomijane są na liście obowiązkowych zakupów: zarówno domowych, jak i tych robionych z myślą o podróży. Jak się okazuje, nie tylko dzieci mogą czerpać z zalet tego produktu. Co warto wiedzieć na ich temat i dlaczego są takie przydatne?

Chusteczki nawilżane są także dla dorosłych

Chusteczki nawilżane z Sanbello  świetnie sprawdzają się w przypadku dorosłych, np. tych przebywających w długich podróżach. Jazda pociągiem, samochodem czy cały dzień pełen spotkań biznesowych może być bardzo irytujący. Szczególnie ciepłe dni mogą sprawiać, że makijaż nie utrzymuje się na twarzy, a policzki i czoło są spocone. To ogromny dyskomfort, który ostatecznie może mieć wpływ na jakość wykonywanej pracy, zmęczenie i poziom zadowolenia z wykonywanych działań. Chusteczki skutecznie pomogą zachować świeżość.

Ponadto w podróży chusteczki mogą służyć do przetarcia mebli i przedmiotów, takich jak:

  • stolik do jedzenia;
  • sztućce;
  • zabawki;
  • telefon lub inne urządzenia wiele razy dotykane w czasie podróży.

Chusteczki nawilżane dla dzieci

Oczywiście, chusteczki nawilżane są świetnym rozwiązaniem dla każdego rodzica – ułatwiają pielęgnację podczas przewijania, a odpowiednio dobrane nie są ryzykiem wystąpienia wysypki lub innego typu podrażnień. Wręcz przeciwnie, jeśli dobierze się specjalne chusteczki nawilżane, można być pewnym zapewnienia dziecku upragnionej ulgi. To ogromna zaleta, która sprawia, że rodzice nie zapominają o zapasie chusteczek w swoich szafkach.

Ponadto chusteczki przydają się również w przypadku starszych dzieci, np. do wycierania rączek i buzi na spacerach lub wyjazdach. Nie da się ukryć, że czasami trudno wrócić do domu lub znaleźć miejsce, gdzie można się umyć. Chusteczki są szybką pomocą zapewniającą natychmiastowy komfort (a przy okazji mogą pomóc uniknąć wystąpienia trwałych, niemożliwych do usunięcia plam). Chusteczki da się również wykorzystać przy zabawie w piaskownicy lub na placu zabaw, gdzie ciekawe świata dziecko może na każdym kroku znaleźć coś do zabawy, niekoniecznie idącego w parze z czystym ubrankiem.

Chusteczki nawilżanie nie są ekologiczne?

Jednym z zarzutów, który często słyszy się w temacie chusteczek nawilżanych, jest ich jednorazowość, dzięki której nie są ekologiczne i przyczyniają się do zaśmiecania planety. Co za tym idzie, według wielu są złym przykładem dla dzieci. Warto wiedzieć, że wszyscy chcący wesprzeć naturalne środowisko mogą korzystać z chusteczek biodegradowalnych, wykonanych z naturalnych włókien, które w składzie nie mają mikroplastiku. To jedno z najpopularniejszych aktualnie rozwiązań!

Ponadto niewiele jest produktów porównywalnych do chusteczek nawilżanych, które zapewniają ulgę dorosłym i dzieciom. W końcu wielu dorosłych walczy z chorobami skóry, w tym uczuleniami i podrażnieniami. Chusteczki nawilżane to gwarancja miłego zapachu bez perfumowanych dodatków, mających częsty wpływ na alergie. To natura sama w sobie. Warto tak myśleć o tym rozwiązaniu, które już wielu osobom pomogło zachować spokój i komfort podczas nawet najdłuższych okresów podróży.

Rekomendowane artykuły