Obecnie ciężko jest znaleźć kobietę, która nie miałaby pomalowanych paznokci, choć oczywiście wyjątki się zdarzają. Jednak większość pań regularnie chodzi do kosmetyczki i robi sobie modny manicure, a przy okazji dba też o dłonie i wybiera dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne. Do wyboru są różne techniki i metody zdobienia, a także produkty, dzięki którym można tworzyć na paznokciach arcydzieła.

Jaki manicure jest modny?

Zadbane i pomalowane paznokcie zawsze będą modne, bo świadczą o tym, że kobieta dba o siebie i chce wyglądać pięknie. Oczywiście są trendy, które zmieniają się dość szybko, ale można na bieżąco je śledzić, chodząc do sprawdzonego salonu urody, w którym pracują doświadczone i podążające za nowościami manicurzystki. Zawsze modna jest czerwień, która pasuje na eleganckie okazje. Pastelowe odcienie również nie wychodzą z mody i nadają się dla pań, które nie lubią nachalnych barw. Modne są ciekawe zdobienia, które można wykonać, mając do dyspozycji proszek akrylowy. Wśród najmodniejszych kolorów są:

  • zieleń,
  • biel,
  • niebieski,
  • róż,
  • neonowy żółty.

Puder akrylowy do zdobień na paznokciach

Akryl jest używany w salonach manicure bardzo często i przy jego pomocy można szybko przedłużyć paznokcie. Proszek akrylowy firmy Makear jest używany do zdobień, które sprawiają, że paznokcie wyglądają stylowo i bardzo elegancko. Używa się go w metodzie akrylowej i technice żelowej hybrydowej, a więc w dwóch najpopularniejszych obecnie sposobach stosowanych w salonach urody. Dzięki pudrowi można wykonywać nawet bardzo misterne zdobienia i fantazyjne ozdoby różnymi technikami.

Czy wykonanie zdobienia proszkiem akrylowym jest trudne?

Wykonanie profesjonalnego manicure wymaga wprawy, ale też zdolności i kursów, które przygotowują do tego zawodu. Puder akrylowy do zdobień nakłada się wraz z płynem do akrylu, który może wydłużać lub skracać tempo pracy. Na pewno niezbędna jest wiedza, w jakich proporcjach tych produktów używać i jaką techniką je nakładać. Jeśli ktoś się na tym nie zna, to najlepiej jest zostawić tę pracę specjalistkom, które wiedzą, jak zrobić perfekcyjny manicure.

 

Rekomendowane artykuły