Naturalne pasty do zębów cenione są za dobry skład, olejki eteryczne oraz ekstrakty roślinne. Dzięki nim można skutecznie oczyścić jamę ustną z osadu, kwasów owocowych oraz innych zanieczyszczeń, uszkadzających płytkę. Obecnie, w świecie stomatologii prym wiodą tak zwane czarne pasty. Posiadają one w składzie węgiel drzewny, które świetnie usuwa bakterie i osad z napojów.

Pasta do zębów o naturalnym składzie – czym się wyróżnia?

Natura siberica pasta do zębów wyróżnia się naturalnym składem, w którym nie ma barwników oraz cukru i SLS-ów. W jej składzie znajduje się natomiast czarna sól, biała glinka, witamina P, papaina oraz syberyjski węgiel drzewny. Wszystkie te składniki w połączeniu tworzą doskonałą mieszankę, posiadają spójną konsystencję. Dzięki temu, ta pasta łatwo rozprowadza się po powierzchni zębów.

Czarna pasta do oczyszczania jamy ustnej – szybka i efektywna w działaniu

Czarna pasta do zębów zapobiega krwawieniu dziąseł. Skutecznie usuwa ona osad po kawie, czekoladzie i zielonej herbacie. Pomaga w regeneracji dziąseł oraz dokładnym oczyszczaniu zębów. Wyróżnia się ona miętowym zapachem oraz naturalnymi ekstraktami, które mają dobre działanie. Produkt ten można używać jako naturalny środek antyseptyczny. W drodze podsumowania warto pamiętać, że naturalna pasta do zębów:

  • skutecznie eliminuje bakterie z płytki nazębnej,
  • zapobiega rozwijaniu się próchnicy,
  • chroni dziąsła przed nadmiernym krwawieniem,
  • jest łagodna dla szkliwa,
  • delikatnie wybiela szkliwo i usuwa osad nazębny.

Rekomendowane artykuły