Nadal nie znalazłeś czegoś, co pomaga na trądzik na twarzy? Wypróbuj kurację z nadtlenkiem benzoilu. Ma działanie lecznicze na trądzik i zaskórniki o podłożu bakteryjnym. Często u kobiet z problematycznym typem skóry konieczne jest zabicie szkodliwych mikroorganizmów, aby przestały pojawiać się nowe wysypki.

Maść na trądzik zawierająca nadtlenek benzoilu jest silnym środkiem antybakteryjnym, który usuwa przyczynę, zmniejsza zaczerwienienie, wybiela i wysusza problematyczny obszar. Dozwolona jest tylko aplikacja punktowa; unikać kontaktu z obszarami zdrowymi, brwiami i włosami. Należy zwrócić uwagę na stężenie substancji w produkcie, jest to ważne. Przy 2,5% podrażnienie jest minimalne, ale przy 5-10% podrażnienie nie występuje.

Izotretynoina jest koniecznością w przypadku ciężkiego trądziku torbielowatego

Kosmetyki na trądzik z tym składnikiem nie powinny być stosowane dowolnie, muszą być przepisane przez lekarza endokrynologa. Trądzik torbielowaty nie jest polem do popisu dla dermatologa, jest on spowodowany problemami hormonalnymi. Izotretynoina jest prawie niemożliwa do znalezienia w kosmetykach do pielęgnacji skóry, jest zawarta w lekach doustnych.maść na trądzik

Kwas salicylowy – uniwersalne rozwiązanie dla zatkanych porów

Składnik ten jest obecny w wielu produktach do pielęgnacji skóry problemowej. Kwas salicylowy pomaga w walce z pryszczami, zaskórnikami i trądzikiem poprzez oczyszczanie ścian porów z zanieczyszczeń, blokad i substancji oleistych. Ma przewagę nad swoimi odpowiednikami w następujących aspektach: jest rozpuszczalny w oleju i działa poprzez wszelkie produkty pielęgnacyjne. Szeroki wybór kosmetyków na trądzik można znaleźć np. tutaj.

Rekomendowane artykuły